Thorsten Havener: Viem, čo si myslíš. Tajomstvo čítania myšlienok

Thorsten Havener: Viem, čo si myslíš. Tajomstvo čítania myšlienok

Foto: vlastné

Knižnica: kniha požičaná od MT z Bratislavy 

Prečítané: júl 2019

Jazyk: slovenský

Originál: Ich weiß, was du denkst

Počet strán: 155

Vydavateľstvo: TIMY PARTNERS spol . S r.o, Pražská 5, 81104 Bratislava

Druh knihy: telepatia, efektívne pozorovanie, hodnotenie a myslenie

Napísané na obálke knihy

Thorsten Havener absolvoval štúdium na diplomovaného prekladateľa z anglického a francúzskeho jazyka na univerzitách v Saarbrückne a Monterey v Kalifornii.

Dnes žije so svojou rodinou neďaleko Mníchova. So svojím programom „Čo si myslíte?“ je na turné po celom Nemecku. Popri svojich vystúpeniach …. usporadúva aj prednášky a tréningové semináre.

www.thorsten-havener.com

Úvod

V ten deň, keď sa jeho brat zabil pri zoskoku padákom, sa mu zmenil celý život. Vďaka kúzelníckym pomôckam svojho brata mohol uniknúť pred bolesťou do sveta, ktorý nemal žiadne hranice. „Do vysnívaného sveta, ktorý patril len mne samému a o ktorý som sa napriek tomu mohol deliť aj s inými ľuďmi, ak som chcel.“

/strana 8/

Prvá kapitola

Svet je taký, za aký ho považujeme

Popri teórii, odborných poznámkach, je v kapitole veľa osobných skúseností autora, aj rôzne experimenty, ktoré čitateľa hneď vťahujú do obsahu knihy.

Zdá sa mi, že čím sme starší, tým nepresnejšie pozorujeme. Naproti tomu moje deti vidia okolo seba neuveriteľné veci a stále experimentujú s tým, že rôznym veciam dávajú celkom iný význam. V dospelosti to už nerobíme. Niečo spoznáme a okamžite to, čo sme videli, prispôsobíme svojej skúsenosti. Preto často veci nevidíme také, akými naozaj sú, ale vytvárame si svoj vlastný svet cez osobný filter.“

/strana 15/

Druhá kapitola

Telo prezrádza naše myšlienky

Ak niekto veľa a rozumne premýšľa, rozumný výraz získa nielen jeho tvár, ale aj telo. /Friedrich Nietsche/

Ak majú naše myšlienky určitý smer, bude ich nasledovať naše telo. Takže sám rozhodujete o tom, ako sa cítite.“

/strana 32/

Základný experiment: čítanie myšlienok

Duch vedie telo

Experiment s hodinkami

Oči: zrkadlo duše

Očný experiment

Experiment: čítanie z očí

.

Experiment so sánkou

Experiment priateľ – nepriateľ

Zrkadlový experiment

Experiment s mincou

..

Experiment s napätými svalmi

Tretia kapitola

Svojimi myšlienkami určujeme svet

Všetka sila vychádza zvnútra. /Serge Kahili King/

„… sme nepretržite schopní prepožičiavať iným ľuďom a udalostiam silu, alebo im ju kategoricky odmietnuť.“

/strana 81/

Sila autosugescie

Sila sugescie

Reč tvorí realitu

Najdôležitejšie čarovné slovíčka pod lupou

Slovo „alebo“

Kombinácia pokynov

Štvrtá kapitola

Neexistujú hranice: Mentálny tréning

„… vy ste tvorcom svojich myšlienok. Vy máte silu určovať. Záleží len na tom, ako zmýšľate, pretože svet je taký, za aký ho považujeme. Svojimi myšlienkami vytvárate rámec, ktorý je pre vás výhodný.“

/strana 135/

Zredukovanie strachu – cvičenie

Dobré myšlienky bývajú kľúčom k dosiahnutiu cieľov. A rovnako zlé myšlienky tomu zabránia. Existenčný strach, strach zo zlyhania, strach zo straty – strach môže byť taký silný,, že nás ochromí a nedovolí nám vôbec sa rozhodovať. Aby ste sa stali pánom vlastného strachu, uveďte sa najprv do stavu alfa. Keď sa dostanete na svoje vysnívané miesto, predstavte si veľké zrkadlo. Zrkadlo má čierny rám. Zviditeľnite si v ňom svoj strach. Povedzme, že sa bojíte skúšok. Vložte všetko do toho, čo vám pôsobí starosti. Až kým nie je zrkadlo po okraj plné. Potom si predstavte, ako celý tento strašidelný scenár v zrkadle rozbijete kladivom. Sklo sa rozprskne na tisícky črepín.

Potom si predstavte, ako črepiny miznú a čierny rám sa rozplýva. Tento obraz si už nikdy nevyvolávajte! Teraz si predstavte na miesto, kde stálo čierne zrkadlo, iné zrkadlo, tentoraz s bielym rámom. V ňom si sprítomnite istú situáciu, ale tá prebieha podľa vašich predstáv. Vybavte si každý detail čo najpresnejšie. Keď ste už úplne spokojný, začnite počítať a vráťte sa do prítomnosti.

/strana 140/

Piata kapitola

Okamih sily

Práve teraz sú tie staré dobré časy, na ktoré budeme spomínať o desať rokov. /Peter Ustinov/

Používať mentálne techniky sa treba učiť rovnako ako hru na nejakom nástroji.“

/strana 147/

Nikdy sa nedajte odradiť, nikým. Ste zodpovedný za obsah svojich myšlienok a za smerovanie svojej vôle. Ak máte jasno v tom, že k súčasnej situácii existuje aj alternatíva, rozhodne nezostaňte stáť. Chcete sa hýbať, dosiahnuť viac v živote a k tomu patrí možno aj to, že sa stanete dobrým čitateľom myšlienok a človekom, ktorý rozumie ľuďom. Osobný úspech na seba nedá dlho čakať.“

/strana 148/

Šiesta kapitola

Možné je viac, ako si myslíte

Táto kapitola je rozsahom pomerne skromná, ale je tu uvedených niekoľko pomerne silných príkladov, ktoré sa oplatí si osobne prečítať.

Slovo na záver

V tejto knihe som bol veľmi úprimný a porozprával som vám veľa detailov zo svojho osobného života, priblížil mnoho myšlienok. Mojím cieľom bolo zasvätiť vás do môjho umenia. Všetko, čo som tu napísal, je pre mňa každodennou realitou a rutinou. Ako viete, nie som žiaden vedec, ale usporadúvam prednášky, semináre a predvádzam svoj showprogram, aby ľudia spoznali moje znalosti a aby som ich zabával.

Všetky tu predstavené mentálne metódy využívam denne… Prajem vám, aby sa osvedčili aj vo vašom bežnom živote. Aby slúžili vášmu pokroku a spokojnému a šťastnému životu.“

/strana 155/

Dieser Beitrag wurde unter Nemeckí autori, Werke abgelegt und mit , , , , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s