Agnesa G.J: Legenda chodí bosá

Agnesa G.J.:  Legenda chodí bosá

Nááááádherná kniha!!  Je písaná o fantastickej žene, o žene, ktorá už za života bola svätou.  Reportérka a spisovateľka Agnes  prichádza za Matkou Terezou. Prichádza z Ameriky, z krajiny, kde je zvyknutá na pohodlie a komfort a potom v krajine Matky Terezy „pištíííí“ od strachu, keď sa stretáva  zoči-voči so surovou biedou.

Ale neutečie a napíše síce krátku, ale krááásnu poetickú knihu o Matke Tereze a jej láske k Ježišovi. „Matka Tereza je rehoľníčkou vyše päťdesiat rokov. Narodila sa 27. augusta 1910 v Skopje v Juhoslávii. Otec bol obchodník, mať sa starala o domácnosť. S bratom a sestrou žila v peknej rodine. Je vzdelaná, precestovala svet, má dar húževnatosti a mimoriadny organizačný talent. Z jazykov hovorí výborne anglicky,  bengálsky a nezabúda na rodnú chorváčtinu.

Cíti sa byť Indkou – a chce byť aj v Indii pochovaná, ako často prizvukuje. Založiť rehoľu Misionárok milosrdenstva si žiadalo byť vyvolenou pre túto neľahkú úlohu, ktorú splnila. Ako Matka Tereza hovorievala: „Čísla sú dôležité pre štátnikov, politikov a finančníkov. Pre nás je to pohľad späť, čo sme zatiaľ stihli urobiť.“

Rehoľa Misionárok Milosrdenstva začala v roku 1959 s 12 sestrami. Dnes je ich vyše tisícdvesto. Sestry sa starajú takmer o vyše 500 kliník na kolesách, ako hovoria pojazdným ambulanciám, kde doteraz ošetrili vyše štyri milióny pacientov, majú v prevádzke 103 nemocníc pre malomocných s vyše 260 tis. postihnutými, 63 domovov pre opustených, umierajúcich, 116 stredísk pre plánovanie rodiny, 7 domov pre alkoholikov, 64 stredísk pre podvyživené deti, 5 nočných útulkov, 107 škôl v biednych podmienkach …

„Byť dobrou matkou neučia v nijakej škole. K tomu netreba veľkých kníh, ale veľké srdce.“

Dieser Beitrag wurde unter Biografie, Iní autori, Náboženské, Werke abgelegt und mit , , , , , , verschlagwortet. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s